Afdelinger

 

  1. vejlbygade 16
    risskov
  2. Adam Guldhorn
    Oehlenschlægersgade 11, 1663 København N
    Oehlenschlægersgade 9-11
  3. Aftensol
    Lundtoftegade 5, 2200 København N
    2200 København N
  4. Bellahøj
    Ved Bellahøj Nord 7, 2700 Brønshøj
    Ved Bellahøj Nord 7, 14-16
    Ved Bellahøj Syd 11, 18-22
  5. Bispevænget
    Tagensvej 225, 2400 København NV
    Bogtrykkervej 25-49, Frimestervej 59-81, Fuglefængervej 1-15
    Tagensvej 187-225, Tuborgvej 249-255, Tårnblæservej 1-11
    Væbnervej 1-5
  6. Emaljehaven
    Rentemestervej 9C, 2400 København NV
    Rentemestervej 9A-F
  7. Engholmen Nord
    Borgmester Christiansens Gade 9, 2450 København SV
    Borgmester Christiansens Gade 1-13
    P. Knudsens Gade 41-55
  8. Frederiksholm, Karré 1
    Enghavevej 200, 2450 København SV
    Hørdumsgade 1, 5-9, 13-17, 21
    P. Knudsens Gade 2, 18-22
  9. Frederiksholm, Karré 11
    Peter Sabroes Gade 28, 2450 København SV
    Peter Sabroes Gade 28-36
    Scandiagade 22-44
  10. Frederiksholm, Karré 12
    Scandiagade 46, 2450 København SV
    Scandiagade 46-72
  11. Frederiksholm, Karré 14
    Borgmester Christiansens Gade 39, 2450 København SV
    Borgmester Christiansens Gade 39-45
    Scandiagade 74-96
  12. Frederiksholm, Karré 15
    Hørdumsgade 53, 2450 København SV
    Hørdumsgade 53-81
    P. Knudsens Gade 58-134
  13. Frederiksholm, Karré 17
    Borgmester Christiansens Gade 20, 2450 København SV
    Borgmester Christiansens Gade 20-36
    Glücksvej 4-16
  14. Frederiksholm, Karré 18
    Wagnersvej 3, 2450 København SV
    Wagnersvej 3-11
  15. Frederiksholm, Karré 2
    Hørdumsgade 23, 2450 København SV
    Hørdumsgade 23-43
    P. Knudsens Gade 22-44
    Wiienbladsgade 4
  16. Frederiksholm, Karré 3
    Peter Sabroes Gade 7, 2450 København SV
    Borgbjergvej 2-22
    Peter Sabroes Gade 1-15
    P. Knudsens Gade 1-25
  17. Frederiksholm, Karré 4
    P.Knudsens Gade 31, 2450 København SV
    Borgbjergsvej 24-26, Gustav Bangs Gade 1-21
    Peter Sabroes Gade 2-20, P. Knudsens Gade 27-31
  18. Frederiksholm, Karré 5
    Borgbjergsvej 44, 2450 København SV
    Borgbjergsvej 44-60, Borgmester Christiansens Gade 29-33
    Louis Pios Gade 17-31, Sigvald Olsens Gade 1-5
  19. Frederiksholm, Karré 6
    Borgbjergsvej 28, 2450 København SV
    Borgbjergsvej 28-42, Louis Pios Gade 1-15
    Sigvald Olsens Gade 2-6
  20. Frederiksholm, Karré 7
    Borgbjergsvej 1, 2450 København SV
    Borgbjergsvej 1-13
    Peter Sabroes Gade 17-27
    Sydhavnsgade 2-10
  21. Frederiksholm, Karré 8
    Borgbjergsvej 41, 2450 København SV
    Borgbjergsvej 41-55, Borgmester Christiansens Gade 35-37
    Harald Jensens Gade 2-8, K.M. Klausens Gade 32-48
  22. Gasværksvej
    Istedgade 40B, 1650 København V
  23. Gormsgade
    Gormsgade 5, 2200 København V
    Gormsgade 5-7
    Thyrasgade 1-5
  24. Grøndalsvænge
    Jordbærvej 2, 2400 København NV
  25. Grøndalsvænge, Plejeboliger
    Rabarbervej 6, 2400 København NV
  26. Grønnegården
    Borgbjergsvej 15, 2450 København
    Borgbjergsvej 15-39, Harald Jensens Gade 1-7
    K.M. Klausens Gade 2-30, Peter Sabroes Gade 22-26
  27. Guldberg
    Guldbergsgade 84, 2200 København N
    Fensmarksgade 40-46, Guldbergsgade 84-96
    Guldbergs Plads 2-4, Tibirkegade 13-21
  28. Guldbergs Have
    Guldbergs Have 1, 2200 København N
    Guldbergs Have 1-35
  29. Havnestaden
    Axel Heides Gade 5B, 2300 København S
    Axel Heides Gade 5B, J.C. Christensens Gade 1-3
  30. Havnestaden Bofællesskab
    Erik Eriksens Gade 4, 2300 København S
  31. Herman Bangs Plads
    Herman Bangs Plads 3, 2500 Valby
    Herman Bangs Plads 3-5
    Vilh. Topsøes Vej 7
  32. Jagtvej, Karré 1
    Arresøgade 25, 2200 København N
    Arresøgade 25-27, Guldbergsgade 101-111
    Jagtvej 78-92
  33. Jagtvej, Karré 2
    Arresøgade 26, 2200 København N
    Arresøgade 26-28, Guldbergsgade 113-131
    Jagtvej 94-118, Tagensvej 35-37
  34. Jagtvej, Karré A & B
    Jagtvej 129, 2200 København N
    Jagtvej 129-131, Mimersgade 1-19, 2-18
    Thorsgade 70-74
  35. Kanslergården
    Borgmester Jensens Allé 2, 2100 København Ø
    Bormester Jesens Allé 2-16, Kanslergade 12-18
    Jagtvej 210-220
  36. Kirsteinsgade
    Kirsteinsgade 8, 2100 København Ø
    Kirsteinsgade 8-12
  37. Langgadehus
    Valby Langgade 95, 2500 Valby
  38. Langgadehus, Plejeboliger
    Valby Langgade 95, 2500 Valby
  39. Lundtoftegade
    Lundtoftegade 9, 2200 København N
    Lundtoftegade 9-19, 31-41, 47, 55-81
  40. Lygten
    Lygten 4B, 2400 København NV
  41. Lynghuset
    Provstevej 4, 2400 København NV
  42. Maribovej
    Maribovej 34, 2500 Valby
    Maribovej 34-144
  43. Musvågevej
    Musvågevej 24, 2400 København NV
  44. Nansensgade
    Nansensgade 27, 1366 København K
    Nansensgade27-31
  45. Ny Ellebjerg
    Carl Jacobsens Vej 16, 2450 København SV
  46. Nørrebro Vænge
    Nørrebro Vænge 1, 2200 København N
    Nørrebro Vænge 1-15, 2-16
  47. Oldermandsgården
    Landsdommervej 37, 2400 København NV
    Landsdommervej 37-41
    Perlestikkervej 3-17, 2-6
  48. Olfert Fischers Gade
    Olfert Fischers Gade 44, 1311 København K
    Olfert Fischers Gade 44-46
  49. Prinsessegade
    Prinsessegade 56, 1422 København K
    Prinsessegade 56-60
  50. Sankt Pauls Gade
    Gernersgade 41, 1306 København K
    Gernersgade 41
    Kronprinsessegade 70
  51. Sankt Pauls Plads
    Sankt Pauls Plads 3, 1306 København K
    Sankt Pauls Gade 42
  52. Sjælør Boulevard
    Sjælør Boulevard 71, 2450 København SV
    Sjælør Boulevard 71-89
    Carl Jacobsensvej 2A-2E
  53. Spontinisvej
    Hammelstrupvej 42A, 2450 København SV
    Hammelstrupvej 42A-D, 46A-D
  54. Sundbygård, Familieboliger
    Røde Mellemvej 50, 2300 København S
  55. Sundbygård, Plejeboliger
    Røde Mellemvej 50, 2300 København S
  56. Sundbyvang, Familieboliger
    Irlandsvej 25A, 2300 København S
  57. Sundbyvang, Plejeboliger
    Irlandsvej 25A, 2300 København S
  58. Tagensvej
    Tagensvej 17, 2400 København NV
    Tagensvej 17-31, Arresøgade 2-10
    Refnæsgade 46-54
  59. Thomas Laubs Gade
    Thomas Laubs Gade 4A, 2100 København Ø
    Thomas Laubs Gade 4A-B, 6A-B, 8
  60. Titanparken
    Titangade 3B, 2100 København Ø
    Hermodsgade 12-18, Titangade 3B-5F
    Sigurdsgade 16A-22
  61. Vigerslevgård
    Vigerslev Allé 157A, 2500 Valby
    Vigerslev Allé 157A-H, 159A-F
  62. Øbrohus
    Jagtvej 219A, 2100 København Ø
    Jagtvej 219 A-K
  63. Ørestad Plejecenter
    Asger Jorns Allé 5, 2300 København S
  64. Østerbrogade 95
    Østerbrogade 95, 2100 København Ø
    Borgmester Jensens Allé 1-5, Jacob Erlandsens Gade 10
    Urbansgade 2-4, Østerbrogade 95
  65. Aalholmhjemmet
    Maribovej 41, 2500 Valby

" class="link-but">

Din afdeling, dit valg

Vi har i år fokus på beboerdemokratiet og dermed dine muligheder for at få indflydelse på, hvordan jeres afdeling udvikler sig.

Læs mere om beboerdemokratiet her